Kısaltma

"Bana 1 yıllık Erasmus çıktı, ama ben 1 dönem gitmek istiyorum,ne yapacağım?"

Kısaltma, mücbir (öngöremediğiniz) sebepleriniz olduğu takdirde, onaylanabilen bir durumdur.
Tüm Erasmus+ Eğitim Hareketliliği değişimleri en az 3 ay olması gerektiğinden 1 dönem Erasmus değişim öğrencisi olmaya hak kazanmış öğrencilerin kısaltma prosedürünü uygulamalarına gerek yoktur.

DÖNEM KISALTMAK İÇİN İZLEMENİZ GEREKEN PROSEDÜR
Karşı kurumu talebiniz hakkında bilgilendirin, kendilerinden gelen onay mailiyle birlikte mail yazışmasının çıktısını alın. Size cevap dönmüyorlarsa ofisimizle iletişime geçmeyin. Kendileri müsait olduklarında cevap döneceklerdir ya da başka iletişim kanalları kullanın.
Onayları alınmış kısaltma dilekçeniz (burada)
Erasmus Ofisine ikisini birlikte kurum koordinatörü onayı için, bırakabilirsiniz. Kurum koordinatörü de onay verirse, kısaltmanız onaylanmış demektir. Onaylanmaz ve siz bir dönem gitmek istiyorsanız, sizden hakkınızdan vazgeçmeniz istenebilir.

UYARI: Kısaltma yapılan dönem için alınacak dersler ilk İTÜ LA belgesinde belirtilmişse LA change prosedürü takip edilerek kısaltmadan kaynaklı olarak alınamayacak dersler bırakılmalıdır.
 
UYARI: Kısaltma yapılan dönem için fakülte veya enstitü izni alınması öğrencinin sorumluluğundadır. Bölüm / Program koordinatörünüze kısaltma dilekçenizi imzalattıktan sonra fakülte / enstitü iznine başvurmayı unutmayınız!