30
Kas 2018
Erasmus+ Personel Ders Verme ve Eğitim Alma Hareketliliği Kapsamında Hareketlilik gerçekleştirilecek Kurumun Değiştirilmesi Hk.

Geçtiğimiz akademik yıllarda İTÜ’de bütçe planlaması için Erasmus+ Personel Ders Verme ve Eğitim Alma Hareketliliği kapsamında personelin ancak ve ancak hibe bakımından aynı kategori ve alt kategoride bulunan ülkelerdeki kurumlar ile hareketlilik değişimine izin verilmekteydi. Ancak, 19.11 2018 tarihli Rektörlük Oluru ile 2018-2019 akademik yılı dahil önümüzdeki akademik yıllarda da uygulanmak üzere, hareketlilik gerçekleştirecek olan personelin başvuru formunda belirtilen kurumu diğer ülkelerde bulunan kurumlarla değiştirebilmesi mümkün olabilecektir. İlgili değişikliğin onaylanabilmesi için iki kriter belirlenmiş olup, ilgili kriterler aşağıda verilmiştir.

  1. Personel, başvurusunu kabul mektubu olmadan  yapmış olmalıdır.
  2. Personelin yeni gitmek istediği kurumun toplam bütçesi, başvuru formunda belirtilen toplam bütçenin 150 Euro daha fazlasına kadar olabilir.
Değişim yapmak istediğiniz kurumda hareketlilik gerçekleştirebilmeniz konusunda ofisimizi arayarak, değişikliğin ilgili kurallara uyum sağlaması ve mümkün olması durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.