04
Şub 2020
Erasmus+ aktif hale gelen İngiltere Anlaşmaları Hk.

Sevgili Öğrencilerimiz,
Başvuru ilanının yayınlanması sırasında net olmadığından dolayı pasif hale gelen ve ilanda yer almayan İngiltere anlaşmalarımız, 03.02.2020 tarihinde Türkiye Ulusal Ajansı tarafından gönderilen aşağıdaki e-postaya istinaden aktif hale getirilmiştir. Bu doğrultuda, öğrencilerimiz bölümünün anlaşması olması durumunda ilgili kurumları tercih edebileceklerdir.

Bu doğrultuda, hali hazırda başvurusunu tamamlamış öğrencilerimiz tercihlerini değiştirmek isterlerse aşağıdaki 2 yoldan birini takip etmelidirler.

  1. Online başvuru sistemi 07.02.2020 Cuma günü saat 14:00’da kapanacağından, 7.02.2020, saat 10’dan önce erasmus@itu.edu.tr adresine e-posta gönderen öğrencilerin mevcut başvuruları silinip, bu öğrencilere yeniden başvuru yapma imkanı verilecektir.
  2. Bu tarih ve saatten sonra tercih değişikliği yapmak isteyen öğrenciler ise, elden evrak teslim tarihlerinden önce, başvuru belgeleri üzerinde kalemle tercihlerini değiştirerek, bölüm koordinatörü hocalarının parafı ile onay almaları halinde tercihlerini değiştirebileceklerdir. Kalemle düzeltmelerde bölüm koordinatörümüzün onayının olması durumunda, elden evrak tesliminde manuel olarak tercihleriniz güncellenecektir.

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından gönderilen e-posta;

“31 Ocak 2020 itibariyle Birleşik Krallığın Avrupa Birliği üyeliğinden çıkışı (Brexit) gerçekleşmiş; yapılan Anlaşma, 2014-2020 döneminin sonuna kadar Birleşik Krallığın Erasmus+’a katılımının devamını öngörmüştür. Bu çerçevede; Birleşik Krallık ülkeleri ile faaliyetler 2020 Teklif Çağrısı projelerinin sonuna kadar (halen yürütülmekte olan 2018 ve 2019 projeleri ile başvuru aşamasında olan 2020 projelerinin süreleri boyunca) devam etmektedir.”

İyi günler dileriz.
İTÜ Erasmus Ofisi
erasmus@itu.edu.tr