15
Haz 2020
2020-2021 Akademik Yılı Erasmus+ Öğrenci Öğrenim Hareketliliği Nihai Yerleştirme Listesi

2020-2021 akademik yılı Erasmus+ öğrenci öğrenim hareketliliği nihai sonuç listesi için tıklayınız.

Yerleşen öğrencilerimizin karşı kurumlara bildirim işleminin 18 Haziran 2020 Perşembe günü bitirilmesi planlanmaktadır. İlgili işlem tamamladıktan sonra karşı kurumlar başvuru prosedürleri ile alakalı sizlerle iletişime geçebilir ya da sizler doğrudan karşı kurumun web sayfasından başvuru süreçlerini öğrenebilirsiniz. Karşı kurumun yayınladığı başvuru tarihine kadar, karşı kurumlara başvurularınızı tamamlamalısınız.

Önemle hatırlatmak isteriz ki, nominasyon işlemleri hareketliliklerin planlandığı gibi başlama ihtimaline binaen yapılmaktadır. Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yayınlanan metnin 13. sorusunda “Yükseköğretim kurumları, Pandeminin devam etmesi ve bundan dolayı da hareketliliklerin gerçekleşememesi durumunda faaliyetler gerçekleştirilemeyeceği için yapılacak herhangi bir harcamanın mücbir sebep kapsamında değerlendirilmeyeceği ve karşılanmayacağını öğrencilere ilan etmelidir” İfadesi yer almaktadır (https://www.ua.gov.tr/media/vlpmng0r/corona-vir%C3%BCs_sss_22052020.pdf). İlgili ifadede belirtildiği gibi, değişim programlarının açılmaması durumunda, hareketlilik gerçekleştirmek üzere öğrencilerimizin yapacağı harcamaların karşılanması mümkün olmayacaktır.

Erasmus+ öğrenci öğrenim hareketliliği yol rehberi için tıklayınız.

Not: Karşı kuruma yapılacak başvurunun son tarihi yakın olan öğrencilerimiz ivedilikle evraklarını hazırlamalı ve başvurularını tamamlamalıdır.